II edycja Golf & Cars za nami - Sand Valley Golf Resort - Best in Poland - TOP 100 in Continental Europe
News > Aktualności Aktualności

II edycja Golf & Cars za nami

22 czerwca 2017

Ubiegły weekend w Sand Valley należał nie tylko do golfistów, ale także do fanów motoryzacji. W sobotę na pole golfowe przyjechało około 110 stuningowanych aut, w niedzielę – auta retro oraz samochody WRC, których możliwości sprawdzał Szymon Ruta, jeden ze znanych polskich kierowców rajdowych, uczestnik Rajdu Dakar w 2013 roku.

To druga edycja imprezy, której pomysłodawcą jest Antti Pohjonen, prezes zarządu Sand Valley, czyli pola golfowego pod Pasłękiem. Pół-Fin, pół-Polak, po prostu Andrzej – tak o sobie mówi, a bez końca może opowiadać o swoich dwóch wielkich pasjach: golfie i samochodach.

– W Finlandii na 50 osób jadących autobusem jedna gra w golfa. W Polsce trzeba by zapełnić Stadion Narodowy i wówczas jedna osoba gra w golfa. Chcę to zmienić – mówi Antti Pohjonen. – A to taki fajny sport – zapewnia. – Po pierwsze, aktywność fizyczna na świeżym powietrzu, bo jedna runda golfa to 11 km. Ale musisz używać też głowy – zastrzega. – Golf to również sport towarzyski. Można pełną rundę, czyli ok. 5 godzin spędzić z żoną, z dziećmi, z kolegą. I wyłączasz się od Facebooka, od tego, co jest w życiu za szybkie. I to nie jest sport tylko dla bogaczy – zapewnia Antti Pohjonen i dodaje: – Moją drugą miłością są samochody, dlatego powstała idea Golf & Cars. Pierwszy dzień to turniej golfowy, w którym wzięło udział 72 zawodników. Jednocześnie – kontynuuje – robiliśmy tuningowy event. Przyjechało ok. 110 samochodów. To emocje dla młodych ludzi.

Zarówno w sobotę jak i niedzielę można było skorzystać z jazd testowych najnowszymi modelami Audi, dzięki uprzejmości Audi Rowiński-Wajdemajer ,a o czystość samochodów dbał GoClean.


Wyniki turnieju Golf & Cars 2017

Stroke Play Brutto Best Man
Mikołaj Wojnowski 75

Stroke Play Brutto Best Lady
Liliana Tysiąc

Stableford netto 0-18 HCP
1. Piotr Gwoźdźiński 40
2. Jung Wonsuk 39
3. Anders Olsen 37

Stableford netto 18.1-36 HCP
1. Boris Saharov 42
2. Adam Górko 41
3. Dariusz Kuczyński 36


Niedziela to czas na prezentację aut klasycznych – przyjechało ok. 60 zabytkowych pojazdów. Przede wszystkim jednak to czas emocji, które zafundował Szymon Ruta, rajdowiec i jego auto WRC. Szczęśliwcy mogli oglądać trasę z fotela pilota. Była adrenalina, kłęby piachu, ostre zakręty. – To jest to, co duzi chłopcy lubią najbardziej – padło stwierdzenie, które w pełni podsumowuje weekend na polu golfowym pod Pasłękiem.

Kolejna edycja już za rok 16 czerwca. Zapraszamy!

Press by PortEl

Partnerzy Sand Valley Golf Resort