II edycja Golf & Cars za nami - Sand Valley Golf Resort - Best in Poland - TOP 100 in Continental Europe
News > Aktualności Aktualności

II edycja Golf & Cars za nami

Ubiegły weekend w Sand Valley należał nie tylko do golfistów, ale także do fanów motoryzacji. W sobotę na pole golfowe przyjechało około 110 stuningowanych aut, w niedzielę – auta retro oraz samochody WRC, których możliwości sprawdzał Szymon Ruta, jeden ze znanych polskich kierowców rajdowych, uczestnik Rajdu Dakar w 2013 roku.

To druga edycja imprezy, której pomysłodawcą jest Antti Pohjonen, prezes zarządu Sand Valley, czyli pola golfowego pod Pasłękiem. Pół-Fin, pół-Polak, po prostu Andrzej – tak o sobie mówi, a bez końca może opowiadać o swoich dwóch wielkich pasjach: golfie i samochodach.

– W Finlandii na 50 osób jadących autobusem jedna gra w golfa. W Polsce trzeba by zapełnić Stadion Narodowy i wówczas jedna osoba gra w golfa. Chcę to zmienić – mówi Antti Pohjonen. – A to taki fajny sport – zapewnia. – Po pierwsze, aktywność fizyczna na świeżym powietrzu, bo jedna runda golfa to 11 km. Ale musisz używać też głowy – zastrzega. – Golf to również sport towarzyski. Można pełną rundę, czyli ok. 5 godzin spędzić z żoną, z dziećmi, z kolegą. I wyłączasz się od Facebooka, od tego, co jest w życiu za szybkie. I to nie jest sport tylko dla bogaczy – zapewnia Antti Pohjonen i dodaje: – Moją drugą miłością są samochody, dlatego powstała idea Golf & Cars. Pierwszy dzień to turniej golfowy, w którym wzięło udział 72 zawodników. Jednocześnie – kontynuuje – robiliśmy tuningowy event. Przyjechało ok. 110 samochodów. To emocje dla młodych ludzi.

Zarówno w sobotę jak i niedzielę można było skorzystać z jazd testowych najnowszymi modelami Audi, dzięki uprzejmości Audi Rowiński-Wajdemajer ,a o czystość samochodów dbał GoClean.


Wyniki turnieju Golf & Cars 2017

Stroke Play Brutto Best Man
Mikołaj Wojnowski 75

Stroke Play Brutto Best Lady
Liliana Tysiąc

Stableford netto 0-18 HCP
1. Piotr Gwoźdźiński 40
2. Jung Wonsuk 39
3. Anders Olsen 37

Stableford netto 18.1-36 HCP
1. Boris Saharov 42
2. Adam Górko 41
3. Dariusz Kuczyński 36


Niedziela to czas na prezentację aut klasycznych – przyjechało ok. 60 zabytkowych pojazdów. Przede wszystkim jednak to czas emocji, które zafundował Szymon Ruta, rajdowiec i jego auto WRC. Szczęśliwcy mogli oglądać trasę z fotela pilota. Była adrenalina, kłęby piachu, ostre zakręty. – To jest to, co duzi chłopcy lubią najbardziej – padło stwierdzenie, które w pełni podsumowuje weekend na polu golfowym pod Pasłękiem.

Kolejna edycja już za rok 16 czerwca. Zapraszamy!

Press by PortEl

Subscribe to our newsletter

The best way to get insider information and special offers

 

Zapisz się na nasz newsletter

Najlepszy sposób aby otrzymać informacje o specjalnych ofertach to zapisanie się do newslettera.