Wystawa malarstwa w Sand Valley - Sand Valley Golf Resort - Best in Poland - TOP 100 in Continental Europe
News > W dziale Aktualności znajdziesz najświeższe informacje z naszego serwisu. Bądź na bieżąco z nowościami, wydarzeniami i ciekawostkami z naszej branży. Zapraszamy do regularnego odwiedzania naszej podstrony, aby być na bieżąco z najnowszymi doniesieniami! Aktualności

Wystawa malarstwa w Sand Valley

5 września 2018

Sztuka malowania na Sand Valley

Czy Dom Klubowy to dobre miejsce na organizację wystawy obrazów? Dlaczego nie!

Do końca tego miesiąca na Sand Valley można podziwiać (a także kupić) prace Elisabeth Krogull. Pochodząca z Morąga Artystka od lat mieszka i tworzy w Niemczech. Inspiracje do pracy artystycznej czerpie z natury i kultury, z wizyt w muzeach i galeriach oraz ze spotkań z interesującymi ludźmi.

Malowanie zawsze sprawiało mi niesamowitą przyjemność. Malując uciekałam do innego świata. Zawsze też uwielbiałam narzędzia. Jak wchodzę do garażu albo jakiegoś składziku z drewnem to mam ochotę tam zostać.Już po latach w internecie zobaczyłam technikę Gerharda Richtera. On nakładał farby jedna warstwa na drugą. W wielkim pomieszczeniu miał stół, na którym leżał obraz. Nad nim szyny i łańcuchy. Przy pomocy asystenta szpachlami ściągał te farby, to było coś niesamowitego. Potem jeszcze wziął do ręki szlifierkę i w ten sposób komponował swój obraz. To była ciężka fizyczna praca, ale mnie to zafascynowało.

– Elisabeth Krogull

Artystka o wielkim sercu ?

Elisabeth można było spotkać podczas IX edycji turnieju Heikki Kovalainen Open.

Artystka, która z chęcią przekazuje swoje prace na rzecz organizacji charytatywnych -m.in. wsparła budowę szkoły dla dzieci w Togo; wyjazd mrągowskich dzieci na wakacje; wspólnie maluje i prowadzi gościnnie zajęcia z osobami niepełnosprawnymi – oddała na licytację podczas Heikki Kovalainen Open jedną ze swoich prac na rzecz Domu Dziecka w Marwicy.

elisabeth krogull

Mamy nadzieje, że energetyczna wizyta na Sand Valley zainspiruje Elisabeth do powstania kolejnych wyjątkowych obrazów.

W przypadku abstrakcji można godzinami tę sztukę analizować, dyskutować na jej temat. To jest coś pięknego dla naszych zmysłów. Taki obraz odbieramy często podświadomie. Nawet jeśli tylko wisi w pomieszczeniu, w którym przebywamy, wpływa na nas.

– Elisabeth Krogull

Aktualnie 8 prac Elisabeth można zobaczyć na Sand Valley w Domu Klubowym.

Żródła 1

Partnerzy Sand Valley Golf Resort