Turnieje charytatywne na Sand Valley - Sand Valley Golf Resort - Best in Poland - TOP 100 in Continental Europe
News > Aktualności Aktualności

Turnieje charytatywne na Sand Valley

24 lipca 2018

Golf & Cars 2018 – po raz trzeci Sand Valley Golf Resort zorganizowało turniej golfowy połączony z wystawą samochodów oraz akcją charytatywną na rzecz lokalnego Domu Dziecka w Marwicy. Dodatkowo szczęśliwcy mogli poczuć emocje w samochodzie WRC prowadzonym przez Szymona Rutę. Tak, tak odcinek specjalny został przygotowany… na polu golfowym, a słynne rajdowe “skoki” odbywały się obok ósmego dołka.

Podczas eventu zaprezentowano zarówno współczesne “egzotyki”, jak i piękne klasyki. W tej drugiej grupie największe wrażenie zrobiły Ferrari Dino 246 GT oraz pięknie zachowany Jaguar XK140.

Turniej miał również po raz pierwszy odsłonę charytatywną podczas której zebrano ponad 20 tys. zł na rzecz Domu Dziecka w Marwicy.”Pragnę podziękować za wsparcie, które stało się Waszym udziałem. Przekazując i dzieląc się tym co macie wobec dzieci, które zostały pozbawione szans na zrównoważony rozwój, przyczyniacie się do dobrego dzieła jakim jest budowanie przyszłości naszych dzieci.” – mówi Leszek Czyżewski, Dyrektor Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych Powiatu Elbląskiego

W lipcu zaś odbył się po raz piąty turniej charytatywny Kram Golf Cup, który przyciągnął rekordową liczbę uczestników i tak oto został rozegrany rekordowy shotgun na Sand Valley dla 105 golfistów. Zebrano ponad 30 tys.które zostały przeznaczone na leczenie i rehabilitację Lenki i Martyny.

Czteroletnia Lenka urodziła się m.in. z wadą wrodzoną ośrodkowego układu nerwowego, wadą serca, wiotkością uogólnioną, oczopląsem, a także powiększonym obwodem głowy. Piętnastoletnia Martyna choruje na rozszczep kręgosłupa, porusza się tylko na wózku inwalidzkim. Obecnie przygotowuje się do poważnej operacji kręgosłupa.

Środki na pomoc zbierane są wspólnie z Fundacją Pasłęk Pomagamy. Udział w turnieju to nie jedyny sposób na wsparcie dziewczynek, można pomóc także wpłacając dowolny datek na konto Fundacji Pasłęk Pomagamy 50 8313 0009 0009 6146 2000 0010 z dopiskiem KRAM GOLF 2018.

Partnerzy Sand Valley Golf Resort