Heikki Kovalainen Open 2018 - Sand Valley Golf Resort - Best in Poland - TOP 100 in Continental Europe
News > Aktualności Aktualności

Heikki Kovalainen Open 2018

20 sierpnia 2018

IX edycja Heikki Kovalainen Open za nami. Dziękujemy wszystkim, którzy ponownie przyczynili się do tego, że ten event jest tak wyjątkowy. Wielkie podziękowania dla samego Heikkiego, który od dziewięciu lat przyjeżdża do Pasłęka i chce pomagać lokalnym dzieciom w potrzebie. To z jego inicjatywy turniej stał się charytatywny. Na przestrzeni ostatnich dziewięciu lat udało nam się zebrać ponad 200 000 PLN. Pieniądze trafiły do lokalnego Domu Dziecka w Marwicy; środki zostały wykorzystane m.in. na tworzenie mieszkań usamodzielnień, mieszkań treningowych, do których mogą trafić młodzi ludzie po opuszczeniu domu dziecka. Przy wsparciu asystenta usamodzielnienia młody człowiek może spokojnie mierzyć się z samodzielnością, nie martwiąc się o to, gdzie się podzieje, gdzie będzie mieszkał.

W tym roku również wsparliśmy Dom Dziecka w Marwicy, a także Stowarzyszenie Pasłęk Pomagamy oraz Stowarzyszenie Jutrzenka. Pieniądze zebraliśmy podczas licytacji różnych przedmiotów (największym powodzeniem cieszyła się koszulka z podpisem Roberta Lewandowskiego) oraz ze specjalnej akcji „Król Bunkrów”,czyli każdy kto trafił do bunkra lub waste bunker wrzucał do skarbonki 10 zł. Rekordzistą bukrów został Robert Kafar.

Nie zapominajmy, że Heikki Kovalainen to także event sportowy. W turnieju wzięło udział 96 zawodników; z czego aż 21 z pojedynczym HCP! Kategorie brutto zdominowali Goście z Finlandii:
1. Piispa Pasi 72
2. Kaarna Antti-Pekka 74
3. Jyras Petri 74

Stableford net 0-18 HCP
1. Olli Pylkkonen 39
2. Seppo Hujanen 37
3. Wiesław Smalarz 37

Stableford 18.1-36 HCP
1. Agnieszka Świętonowska 39
2. Agnieszka Ścisk 36
3. Marek Małuch 35

Event był nie tylko dla ciała ale również dla ducha. W tym roku dzięki wspaniałej Elisabeth Krogull, która przekazała jedną ze swoich prac na licytację. Prace Elisabeth można podziwiać do końca sezonu w Domu Klubowym na Sand Valley.

Na koniec chcielibyśmy podziękować partnerom: Wina Wineckich oraz MMGolf

Już za rok jubileuszowa X edycja Heikki Kovalainen Open!

Partnerzy Sand Valley Golf Resort