Golfiści pomogli noworodkom - Sand Valley Golf Resort - Best in Poland - TOP 100 in Continental Europe
News > Aktualności Aktualności

Golfiści pomogli noworodkom

25 lipca 2017

Ponad 50 tys. zł dla najmniejszych pacjentów szpitala na Zaspie zebrano podczas turnieju charytatywnego Golfiści Noworodkom, organizowanego na polu Sand Valley Golf Resort.

Organizatorem imprezy, która odbyła się w sobotę, jest Pomorska Fundacja Neonatologii „Dobrze, że jesteś”, której celem jest pomoc podopiecznym Oddziału Neonatologii Szpitala Specjalistycznego im, św. Wojciecha w Gdańsku. Tam trafiają najtrudniejsze przypadki z naszego regionu – dzieci urodzone zbyt wcześnie, małe i chore. Tym razem (impreza organizowana jest już czwarty rok z rzędu) celem było zebranie funduszy na zakup kardiomonitora hybrydowego dla noworodków i wcześniaków o zbyt małej masie urodzeniowej.

Ze sprzedaży na licytacji przedmiotów zebrano ponad 50 tys. zł, które zostaną przeznaczone na ten cel.Nabywców zyskały przedmioty podarowane przez przyjaciół fundacji, m.in. przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda tuska i kapitana reprezentacji Polski Roberta Lewandowskiego.

Ze środków zgromadzonych na turnieju w poprzednich latach udało się kupić aparat USG diagnozujący wczesne wady rozwojowe u noworodków, dwa kardiomonitory monitorujące parametry życiowe oraz respirator wspomagający oddychanie maluchów. Rocznie w Szpitalu św. Wojciecha przychodzi na świat ponad 3 tys. dzieci, do Oddziału Intensywnej Terapii trafia około 350 chorych noworodków.

Równolegle z częścią charytatywną odbywały się zawody golfowe. Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali: Lech Sokołowski z klubu golfowego Sierra (Stroke Play Brutto), Artur Czapski z klubu golfowego Sand Valley (Stableford netto Mężczyźni) oraz Małgorzata Ścisk z klubu golfowego Sand Valley (Stableford netto Kobiet).

Patronat medialny nad imprezą objęła „Gazeta Wyborcza Trójmiasto”, z której pochodzi ten artykuł.

Partnerzy Sand Valley Golf Resort