Czego uczy nas golf? - Sand Valley Golf Resort - Best in Poland - TOP 100 in Continental Europe
News > W dziale Aktualności znajdziesz najświeższe informacje z naszego serwisu. Bądź na bieżąco z nowościami, wydarzeniami i ciekawostkami z naszej branży. Zapraszamy do regularnego odwiedzania naszej podstrony, aby być na bieżąco z najnowszymi doniesieniami! Aktualności

Czego uczy nas golf?

5 września 2017

Takiej książki jeszcze nie było! A od dzisiaj dostępna jest w naszym Pro-Shopie.

Czego uczy nas golf? – to książka łącząca dwa światy: zarządzania i gry w golfa. Pierwszy z nich jest wprost zasypany rozmaitymi książkami na naszym rynku, natomiast drugi – wręcz przeciwnie. A już na pewno nikt nie pokusił się, o ich połączenie w jednej książce.

Golf, który wciąż jeszcze jest w naszym kraju niedoceniany, albo niesprawiedliwie oceniany, zdobywa coraz szersze uznanie. Tą książką staram się nieco wyprostować ścieżki myślenia o golfie, pokazując jego zalety: nie tylko jako sportu, ale też jako doskonałego treningu mentalnego dla menedżera.

Autor książki prezentując swoje przemyślenia jako doświadczony konsultant w dziedzinie zarządzania, do rozmowy zaprosił Andrzeja i Jacka Personów, którzy są doskonale rozpoznawalnymi popularyzatorami golfa w Polsce i komentatorami telewizyjnymi. Z drugiej – tej biznesowej – strony rozmówczynią jest świetnie wszystkim znana Dr Irena Eris. Wydaje się, że taki zestaw ekspertów powinien pomóc tej książce trafić i do golfistów, i do menedżerów, którzy jeszcze się z tym sportem nie zetknęli. I właśnie te dwie grupy docelowe będą odbiorcami tej książki.

Książka zawiera osiemnaście rozdziałów, opisujących umiejętności, które nabywa golfista. Jednocześnie są one pożądanymi przymiotami każdego dobrego menedżera. Stąd wniosek wypływający z lektury: gra w golfa jednocześnie doskonali nasze cechy niezbędne w pracy. Jest zatem sportem wielce wartościowym.

* * *
Autor – MICHAŁ KOPCZEWSKI

Ekspert w dziedzinie zarządzania projektami i doskonalenia procesów biznesowych. Od dwudziestu lat pracuje jako konsultant i trener. Wdraża standardy zarządzania projektami w firmach i uczy menedżerów dobrych praktyk w tym zakresie. Jest założycielem firmy Processum, specjalizującej się w doradztwie z zakresu efektywności organizacji. Karierę doradczą rozpoczął w firmie Arthur Andersen, a następnie pracował m.in. dla PricewaterhouseCoopers i IBM. Współpracował także z ICAN Institute (wydawcą Harvard Business Review Polska).

Jest autorem dwóch książek:

Alfabet zarządzania projektami (Onepress 2009 – wydanie I; 2015 – wydanie II);
Praktyczne lekcje zarządzania projektami (Onepress 2013).

Od 2017 roku prezes Królewskiego Klubu Golfowego w Wilanowie.

Partnerzy Sand Valley Golf Resort