15 lipca graliśmy w szczytnym celu KRAM Golf Cup 2017 - Sand Valley Golf Resort - Best in Poland - TOP 100 in Continental Europe
News > Aktualności Aktualności

15 lipca graliśmy w szczytnym celu KRAM Golf Cup 2017

Po raz czwarty amatorzy, ale i ci, którzy grają dłużej, odbijali piłeczkę nie tylko dla sportowej rywalizacji. Chodziło przede wszystkim o to, żeby pomóc dwóm, małym dziewczynkom. Na tych, którzy przybyli na sobotni (15 lipca) turniej Kram Golf Cup w pasłęckim Sand Valley czekało wiele konkurencji, dobra pogoda i różne atrakcje.

– W tym roku gramy dla Lenki i dla Agatki. Lenka potrzebuje intensywnej rehabilitacji, to dziecko z wieloma schorzeniami. Natomiast Agatka potrzebuje pieniążków na leczenie poważnej wady serca – mówił Tomasz Osiowski z działu marketingu firmy Kram, organizatora zawodów. – To już czwarta edycja, więc powielamy ten sprawdzony schemat. Turniej z roku na rok zyskuje coraz większe uznanie, już drugi rok mamy czwartą kategorię z Polskiego Związku Golfa. To bardzo duże wyróżnienie dla tego rodzaju turniejów. Zawsze zakładamy, że zagra 80 graczy, w tym roku wystartowało 76. Wielu z nich jest zrzeszonych na polu Sand Valley, wśród nich są Polacy, ale i Rosjanie, Norwegowie, Finowie, Anglicy. Mamy duży przekrój zawodników, od wysokich handicapów, aż do profesjonalnych graczy.

– W tym roku mamy również konkurs hole in one, w którym można wygrać 10 tys. zł, konkurs puttowania, podczas którego można wygrać bon pieniężny. Przygotowaliśmy również kilka konkursów dla graczy: closest to the pin, closest to the line, longest drive – wyjaśniał Tomasz Osiowski.
Oprócz tego chętni mogli wziąć udział w akademii golfa. Profesjonalni trenerzy oprowadzali ich po Sand Valley, tłumaczyli, na czym polegają poszczególne konkurencje, jak nabierać piłeczki golfowe i trzymać kij, jaką należy przyjąć postawę podczas gry.

– To jeden z nielicznych sportów, gdzie po dwóch godzinach lekcji można zacząć grać na akademii golfa, co jest przedsionkiem pola golfowego. Na każdym poziomie istnieje rywalizacja. W systemie handicapowym dajemy “fory” słabszym zawodnikom, żeby szanse były wyrównane – opowiadał Włodek Kubiak, instruktor PGA Polska, organizacji zrzeszającej zawodowych instruktorów i trenerów golfa. – Anglicy mawiają, że gra w golfa “odbywa się pomiędzy uszami”. Oznacza to, że najważniejsza jest ta strona mentalna, głowa. Ktoś dobrze gra, ale podczas rywalizacji może nie wytrzymać i przegrywa.
Jak przekonywał Włodek Kubiak to gra dla wszystkich, bez względu na wiek.
– Mam graczy, którzy mają siedem, osiem lat, ale mam też takich, którzy mają 80 lat i więcej. Jakiś czas temu w telewizji była taka opowiastka, że pani w wieku 100 lat trafiła pierwszym uderzeniem do dołka [było to hole in one – red.], gratulowała jej młodsza koleżanka, która miała 96 lat. Jak widać ten sport jest długowieczny – wyjaśniał trener.
Do daje ten sport?
– Ruch na świeżym powietrzu, aktywność fizyczną, przebywanie w towarzystwie – wyliczał Włodek Kubiak.
Kram Golf Cup to nie tylko turniej, ale i moment, w którym prezentowana jest drużyna Kram Start.

Red.
PortEl

WYNIKI

Subscribe to our newsletter

The best way to get insider information and special offers

 

Zapisz się na nasz newsletter

Najlepszy sposób aby otrzymać informacje o specjalnych ofertach to zapisanie się do newslettera.